Kampania wyborcza w Lipnie ruszyła na dobre

Czesław Fedyk, przewodniczący Rady Gminy Lipno rozpoczął wczoraj swoją kampanię wyborczą. Ubiega się o fotel wójta Lipna. Wybory już dwa i pół tygodnia.

materiał: leszno24.pl

Kandydatów na wójta jest trzech: Czesław Fedyk, Jacek Karmiński – pełniący obowiązki wójta oraz Marek Laskowski – przedsiębiorca.

We wtorek wieczorem w sali wiejskiej w Smyczynie kampanię otworzył Fedyk. Przedstawił swój komitet wyborczy oraz program.

foto: leszno24.pl

– Zacznę od najbardziej drażliwego tematu w gminie, jakim są wiatraki – mówił. – Nasza gmina ich nie potrzebuje i ja wiem, co zrobić, aby ich tutaj nigdy nie było – zapewniał.

Zdaniem Fedyka to właśnie wiatraki skłóciły mieszkańców gminy, a nie głośne aresztowanie i zatrzymanie wójta Mariusza H. i jego zastępcy Grzegorza Sz.

Więcej o początku kampanii Fedyka napiszemy w piątek w Gazecie „ABC”.

Przyśpieszone wybory w Lipnie ogłoszone zostały po tym, jak wójt Mariusz H. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podrabianie podpisów pod dokumentami. Dokonał tego kilka lat temu, nie będąc jeszcze wójtem. Pracował  wtedy w prywatnej firmie. Zgodnie z prawem mając wyrok nie może już sprawować urzędu. Poza tym Mariusz H. oraz Grzegorz Sz. są oskarżeni o inne przestępstwa, których mieli się dopuścić w czasie sprawowania urzędów. Ich proces ruszy w grudniu.

lm, Fot. L. Matuszewska

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

7 komentarzy

 1. lolo

  gość chce kontynuować dzieło oskarżonych więc istnieje ryzyko ze skonczy jak oni dla mnie kandydatura nie do przyjęcia(a wiatraki to niech zostawi w spokoju bo sam je tu sciągnął)

  Odpowiedz
 2. Temat zastępczy wiatraki

  Fedyk nie dosyć że sprowadził wiatraki do naszej gminy to jeszcze ciągle nimi straszy!

  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec Wilkowic

  „Nie głośne aresztowanie i zatrzymanie wójta Mariusza H. i jego zastępcy Grzegorza Sz. skłóciły mieszkańców gminy” – głosi Fedyk.
  Oczywiście, że nie aresztowanie tylko to co ci dwaj panowie wyprawiali piastując swoje funkcje – swoiste traktowanie ludzi, gminy i jej mieszkańców (robili to ponad rok).
  Fedyka twierdzi, że „wiatraki skłóciły mieszkańców gminy”. Tylko, że już nie dodaje, że uczestniczył w sprowadzaniu wiatraków do gminy. Na dokładkę i dzisiaj nie jest im przeciwny – o czym podaje w swoich materiałach wyborczych (chce wiatraków tylko trochę dalej od domu). Czyli Fedyk, wbrew temu co publicznie głosi, wcale nie daje gwarancji, że w gminie nie będzie wiatraków (wręcz odwrotnie). Chyba doradzał mu ten sztab, który go otacza.

  Odpowiedz
 4. Marian

  ZAWSZE SIĘ PAN CHWALIŁ PANIE FEDYK, ŻE JEST PAN cytat-,,OJCEM CHRZESTNYM WIATRAKÓW” W LIPNIE. JAK BYŁA SZANSA WYLANSOWANIA SIĘ NA WIATRAKACH, ŻE SĄ FUJ, PAN ZMIENIA POGLĄDY. MOJE PYTANIE: JAKĄ MAMY PEWNOŚĆ, ŻE NIE ZMIENI PAN SWOJEJ DECYZJI PO ZOSTANIU WÓJTEM? NIE MAM PRZEKONANIA DLA OSÓB ZMIENIAJĄCYCH SWE POGLĄDY JAK IM TO JEST NA RĘKĘ. MAM TYLKO NADZIEJĘ, ŻE ZAŚLEPIENI LUDZIE, KTÓRZY PANU UFAJĄ W PORĘ SIĘ OPAMIĘTAJĄ.

  Odpowiedz
 5. Jaga

  Fedyk uważa, że sołtysi nie powinni się zajmować polityką. Pisze o tym na swojej stronie internetowej, odpowiadając na pytanie Krzysztofa.
  Największy autorytet naszych czasów Jan Paweł II mówi nam, że polityka to dążenie do wspólnego dobra a polityk to człowiek, który przez swoją działalność wnosi wkład do wspólnego dobra czyli przyczynia się do budowania ładu społecznego, w którym szanowane są prawo i wolność, należne każdemu człowiekowi w społeczeństwie.
  Poglądy przewodniczącego Fedyka nie odpowiadają wymaganiom jakie stawiane są na stanowisku wójta.
  Fedyk reprezentuje poglądy minionej epoki.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany