Już można się kąpać

Po kilkudniowej przerwie w Gołanicach znowu można się kąpać.

– Jakość wody znacznie się poprawiła – powiedział Ryszard Siwicki, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie. Z plaży zniknęła czerwona flaga i tablica z zakazem.

materiał elka.pl

radio_elka_logo

Sanepid zamknął kąpielisko na Jeziorze Krzyckim w sobotę, bo badania wykazały, że w wodzie są bakterie escherichia coli. W poniedziałek pobrano kolejne próbki i dzisiaj są wyniki. – Wskazują one na znaczną poprawę jakości wody – powiedział Siwicki.- Parametry występowania bakterii escherichia coli i bakterii kałowych są na bardzo niskim poziomie, dlatego dopuściliśmy kąpielisko do użytkowania.

W pozostałych akwenach także można się kąpać. Szef Sanepidu zaznacza jednak, że w tym roku jego służby nie wykonują badań co dwa tygodnie tak jak w ubiegłych latach, ale przeprowadzają je na zlecenie gospodarza kąpieliska.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: