Juniorzy z Lipna najlepsi w Polsce

W Lipnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych. Gospodarze, zawodnicy UKS Roszada, zgarnęli cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale.
materiał elka.pl

radio_elka_logo
W Lipnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych. Gospodarze, zawodnicy UKS Roszada, zgarnęli cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Złote krążki wywalczyli w kategorii chłopów do 10 lat: Tymoteusz Myszuk, Amadeusz Zyber-Moszak i Jakub Janowicz; w kategorii do 13 lat Mateusz Ratajszczak, Dawid Franek i Tomasz Urbańczyk; w kategorii do 23 lat wśród kobiet Magda Pawłowska i Agnieszka Szymańska i wśród mężczyzn Filip Kuczewski, Marcin Rosiński i Mikołaj Konieczny.

Srebrne medale zdobyli Martyna Lipka i Aleksandra Zielińska w kategorii do 13 lat oraz Natalia Myszuk i Joanna Szymańska w kategorii do 23 lat.

Brązowe medale zawisły na szyi Aleksandry Walkowskiej i Zuzanny Ruta w kategorii do 10 lat oraz Mateusza Niczyporuka, Pawła Rosińskiego i Jagody Marcinowskiej w kategorii do 23 lat.

Brązowy medal zdobyła również drużyna Pat Miejska Górka w składzie: Szymon Niwczyk, Kacper Kaczmarek i Joanna Młoda w kategorii do 13 lat. Wysokie pozycje wywalczyli zawodnicy z M-GOK Osieczna, którzy startowali po raz pierwszy w zawodach drużynowych tak dużej rangi. W kategorii do 10 lat piąte miejsca zajęli chłopcy w składzie Mateusz Klabiński, Jakub Okupniczak i Mateusz Matysiak oraz dziewcząta Roksana Nadolna i Wiktoria Grzesiak.

Za niespełna dwa tygodnie juniorzy rywalizować będą o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów w warcabach 100-polowych. Zawody odbędą się w Dąbkach koło Koszalina.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany