Judocy z Lipna zdobywają kolejne medale

Pięć medali Judoków z Lipna i trzy medale judoków z Przemętu na Otwartym Międzynarodowym Nadbałtyckim Pucharze Polski Judo Juniorów młodszych, Młodzików i Dzieci w Gdyni.

W dniach 21-22.września zawodnicy Sekcji Judo UKS ,,Junior” w Lipnie startowali w Otwartym Międzynarodowym Nadbałtyckim Pucharze Polski Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci. Zawody te zostały zakwalifikowane do edycji Otwartych Pucharów Polski przez Polski Związek Judo w Warszawie, ogólnie starowało 330 zawodników z 53 klubów Polski w tym dwa kluby z Rosji, dwa kluby Niemiec i jednego klubu z Estonii.

Klub z Lipna reprezentowali Szymon Gaumer i Norbert Ratajczak, w kategorii Dzieci, Michał Gaumer, Mikołaj Bąkowski, Martyna Kajoch i Artur Wojciechowski w kategorii Młodzika oraz w kategorii Juniora Młodszego Mariusz Rybiński, Konrad Tomczak i Agnieszka Olizar.

Natomiast Klub UKS Pohl Judo Przemęt reprezentowali: Kategoria Dzieci: Katarzyna Sobierajska, Kategoria Młodziczki Oliwia Napierała, Kategoria Juniorów Młodszych Joanna Grasza oraz Eryk Dydyna.

Miejsca medalowe dla Juniora wywalczyli :

Kategoria Dzieci :

Szymon Gaumer waga 60 kg – III miejsce brązowy medal

Kategoria Młodzika

Michał Gaumer waga +81 kg – II miejsce srebrny medal

Kategoria Juniora Młodszego

Agnieszka Olizar waga +70 kg- II miejsce srebrny medal

Mariusz Rybiński waga 81 kg- III miejsce brązowy medal

Konrad Tomczak waga 90 kg – I miejsce złoty medal

UKS Pohl Judo Przemęt :

Katarzyna Sobierajska waga 39 kg- III miejsce

Oliwia Napierała waga 52 kg- III miejsce

Joanna Grasza waga 57 kg- II miejsce

Tuż za podium na V miejscach znaleźli się Martyna Kajoch, Mikołaj Bąkowski, Artur Wojciechowski.

Podsumowując zawody jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z osiągniętych wyników sportowych, styl walki i obrana taktyka naszych zawodników były przemyślane i w pełni wykorzystujące słabości swoich przeciwników, ciekawe i korzystne doświadczenia zyskaliśmy w konfrontacji z zawodnikami z Estonii, Rosji czy Niemiec. Wyniki startowe są efektem dobrego przygotowania w okresie letnim, gdzie pracowaliśmy nad motoryką i techniką judo.

Warto dodać, że oprócz wartości sportowych udaliśmy się na wycieczkę dokładnie na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie oglądaliśmy okazałe statki ORP Błyskawica i Dar Młodzieży.

Przed nami kolejne zawody i mamy nadzieje że również podobne sukcesy.

Mariusz Bąkowski

judo Lipno

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany