Jechali dwójkami na czas i stanęli na podium

W dniach 7-8 września w Darłowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na szosie w których brali udział zawodnicy z dwóch województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wielkopolskę reprezentował m.in. mieszkaniec Lipna Mikołaj Konieczny, który na co dzień startuje w barwach KKS Gostyń.

materiał rowerowe-leszno.pl

Pierwszego dnia kolarze rywalizowali w dwóch konkurencjach. Przed południem na 5 km trasie ulicami Darłowa odbyła się jazda indywidualna na czas, w rezultacie Mikołaj uplasował się na 12 miejscu. Kilka godzin późnej zawodnicy rywalizowali w jeździe dwójkami na czas na dystansie 10 kilometrów, dla Mikołaja Koniecznego oraz klubowego kolegi Kamila Kordusa taka forma rozgrywania zawodów przyniosła trzecie miejsce w kategorii Młodzik.

W niedzielę w okolicach oddalonej o kilka kilometrów nadmorskiej miejscowości Jarosławiec odbył się wyścig ze startu wspólnego na rundzie 10,6 km. Młodzicy mieli do przejechania cztery pętle o łącznej długości 42,4 km.  Wraz z Marcelem Musielakiem podjęliśmy ucieczkę, jednak 200-300 metrów przed metą peleton nas doszedł, ostatecznie zająłem 10 miejsce. – relacjonuje Konieczny.

Dodajmy, że kategorii Młodzik nie są organizowane zawody rangi Mistrzostw Polski, dlatego MMM wśród młodzików można równoznacznie traktować jako MP.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany