Jak to było ze śmieciami?

Ciekawe zestawienie wypowiedzi przytacza portal leszno24.pl, który zainteresował się pozostawionymi śmieciami wielkogabarytowymi.

Z materiału zawartego na leszno24 Nie pozbierali śmieci można wywnioskować, że wpierw pani redaktor dodzwoniła się do MZO, czyli firmy, która bezpośrednio realizuje zadania na terenie naszej gminy.

Oto jaką leszno24 przedstawiło odpowiedź: – W sobotę zaczęliśmy zbiórkę odpadów wielkogabarytowych w gminie Lipno, a dzisiaj w poniedziałek będziemy ją kończyć – mówi Agnieszka Bożyk z MZO.

– Śmieci było tak dużo, że nie zdołaliśmy ich zebrać z ciągu jednego dnia.

Jasno z tej wypowiedzi wynika, że MZO niezrelizowało postanowień wynikających z harmonogramu.

Później, w kolejnym artykule wypowiada się przewodniczący Związku pan Karpiński Brak wiedzy przyczyną kłopotów z odpadami tłumacząc:

Wszystkie samochody firmy są wyposażone w gps-y. Dzięki temu wiadomo, o której godzinie w jakim miejscu się pojawiły. Z zapisów wynika, że w sobotę śmieciarki przejechały przez wszystkie miejscowości gminy Lipno. Najprawdopodobniej nie wszyscy mieszkańcy wiedzieli o zbiórce odpowiednio wcześniej i wystawiali odpady przed swoje posesje dopiero wtedy, gdy zauważyli że spod domu sąsiada zostały zabrane.

Z tej wypowiedzi wynika, że mieszkańcy nie spisali się wystawiając odpady zbyt późno.

Jak było naprawdę? Pewnie pośrodku. Oby w przyszłości udało się wystawić i odebrać śmieci we właściwym czasie