Informacje ws wydania Decyzji Środowiskowej

Znamy już treść Obwieszczenia Wójta Gminy Lipno w sprawie postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach ˝budowa farmy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lipno. Teraz możemy przedstawić dokumenty, na podstawie których Obwieszczenie zostało wydane.

 

Przypomnijmy: Firma Bonwid pomimo referendum, jakie odbyło się ws budowy elektrowni wiatrowych, nadal chce budować turbiny wiatrowe na terenie gminy Lipno. W tym celu niezbędnym jest wydanie Decyzji uwzględniającej warunki środowiskowe. Już raz taka Decyzja przez wójta Karmińskiego została podjęta – negatywna. Bonwid jednak zaskarżył tę Decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a ten przyznał skarżącemu się Bonwidowi rację.

Teraz wójt Lipna Decyzję musi podjąć na nowo. Na nowo też instytucje takiej jak Sanepid czy też Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu muszą wystawić opinie w sprawie zagrożeń środowiskowych przy pobudowaniu turbin wiatrowych.

Jak wiemy z artykułu Mieszkańcy nie mają racji, obie instytucje nie podzielają opinii mieszkańców gminy. Poniżej treść pism, jakie zostały skierowane do Urzędu Gminy Lipno.

 

sanepid opinia lipno wiatraki

rdos wiatraki lipno

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany