Jakie jest jego wynagrodzenie? Jakie gmina ponosi koszty związane ze stanowiskiem p.o. wójta.

Brak frekwencji w referendum ws odwołania Mariusza H. (15 zarzutów) i decyzja leszczyńskiej prokuratury, zakazująca wykonywania pracy przez wójta, wprowadziła konieczność powołania przez premiera osoby pełniącej obowiązki wójta. Na to stanowisko powołany został pan Jacek Karmiński. Jakie jest jego wynagrodzenie? Jakie gmina ponosi koszty związane ze stanowiskiem p.o. wójta. Na takie zapytanie Urząd odpowiedział:

Zgodnie zpismem Ministra Administracji i Cyfryzacji – działającego z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 czerwca 2012 roku PanJacek Karmiński, na czas wykonywania zadań i kompetencji Wójta Gminy Lipno, otrzymuje wynagrodzenie miesięczne wwysokości 8.460,00złbrutto.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

3 komentarze

  1. MARCIN

    ….otrzymuje wynagrodzenie miesięczne wwysokości 8.460,00złbrutto. ha ha ha za co? Za to że nie wywalił szulczyka… kolejne 5.000zł w błoto… za to że homski bierze następne 5.000 zł.. I to są te oszczędności. Jak się cieszę że mieszkam w Lesznie 🙂

    Odpowiedz
  2. do Marcina

    Drogi Marcinie. Jeśli ktoś przebywa na zwolnieniu lekarskim to nie można go zwolnić. Nie wiedziałeś o tym? A może nie wiesz, że wójtowie są chorzy? A poza tym, zawieszeni otrzymują połowę wynagrodzenia. To i tak za wiele… ale trudno. To są koszty słabej frekwencji na referendum. Trzeba było przyjść do urny i ich wywalić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: