Dziewięciu radnych gminy Lipno wymusiło na wójcie Mariuszu Homskim decyzję o zwolnieniu zastępcy wójta Grzegorza Sz. Co dziś z tego zostało?29 stycznia część radnych ustaliła, iż złożą swoje mandaty jeśli Mariusz H. nie odwoła swojego zastępcy Grzegorza Sz. Mariusz H. oświadczył, iż niezwłocznie przystąpi do realizacji postulatu radnych. Tak się jedna nie stało, gdyż Grzegorz Sz. przebywał na zwolnieniu lekarskim, a później aresztowano obu panów.

Gmina Lipno nadal zatrudnia Grzegorza Sz. mimo niechęci radnych, aby on zajmował to stanowisko, mimo zarzutów prokuratorskich. Ile kosztuję Gminę opłacanie wicewójta?

Mariusz H. powołując swojego kolegę Grzegorza Sz. na stanowisko wicewójta 13 grudnia 2010 przyznał mu miesięczne wynagrodzenie w wysokości 6.800zł.

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223 poz. 1458 z późn.zmianami) od momentu tymczasowego aresztowania i w czasie zawieszenia przez Prokuratora Prokuratury Grzegorz Sz. pobiera wynagrodzenie w wysokości połowy miesięcznego wynagrodzenia przysługującego mu do dnia tymczasowego aresztowania tj. 3.400,00złbrutto zakażdy miesiąc tymczasowego aresztowania i w czasie.

Miesięcznie zysk z wyłączonego oświetlenia na terenie gminy to 2.580zł – tu płacimy 3.400zł. Czy warto zatem zatrudniać Grzegorza Sz. skoro nikt go nie chce?

Jakie jest Twoje zdanie w tej spawie?

4 komentarze

1. fd

a czemu pan Karminski go nie zwolni? moze ktos z radnych go o to spyta ? czy nadal „choruje”? i jesli tak to jak dlugo to moze trwac w koncu my mieszkancy za to placimy

2. Pytanie

Gminę stać na 3 wójtów a nie mają tysiączka żeby wesprzeć młodego zdolnego warcabistę?

3. antyKlecha

Franek proszę cię….Tych 9 gdyby miało choć minimum przyzwoitości sami podali by się do dymisji ale wolą trwać i ciągnąć kase a honor-dla nich słowo ABSTRAKCJA!!!!!

Twój e-mail nie zostanie opublikowany