Góra Tabor w Mórkowie

Od 3 do 7 lipca do Mórkowa przyjedzie blisko 250 uczestników młodzieży na Górę Tabor. Spotkanie organizowane przez Zgromadzenie Księży Chrystusowców

Spodziewamy się około 250 osób z całej Polski – mówił w Rozmowach Elki ks. Zbigniew Regucki. Góra Tabor zawita też do Leszna – 6 lipca na Rynku odbędzie się koncert, którego gwiazdą będzie zespół Love Story.

posłuchaj rozmowy elki [tutaj]

3 – 7 lipca 2012 (środa-niedziela). Najlepiej, jak przyjedziesz do godz. 15.00. Szczegółowy program spotkania znajdziesz tutaj.

„Góra Tabor” jest dla młodych ludzi: studentów, młodzieży ponadgimnazjalnej. Dolna granica wieku – ukończone 16 lat. Niepełnoletnie osoby muszą mieć pisemną zgodę rodziców.

Spotkania organizuje zgromadzenie zakonne – Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej – referat powołań oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego działające przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Czekamy na Ciebie w Mórkowie w malowniczym dworku, który jest zarazem nowicjatem naszego zgromadzenia. Wejście na teren klasztoru znajduje się przy kościele – po prawej stronie. Mórkowo to bardzo malutka wioska więc znajdziesz nas bez problemu. Dodatkowo droga będzie „ostrzałkowana”.

Najlepiej dojechać do nas pociągiem do stacji Lipno Nowe. Jest to ostania stacja przed Lesznem – jadąc z Poznania. Zatrzymują się tam tylko pociagi osobowe.

Noclegi są na terenie klasztoru we własnych namiotach.

Temat: „Bóg w Ciebie wierzy” – a więc nawiązanie do Roku Wiary, tyle że widziane z drugiej strony ;). W tym roku koncerty odbędą się w Lesznie na Rynku. Na koncert zaprosiliśmy zespół LOVE STORY. Będzie – jak w ostatnich dwóch latach Nocny Klub Filmowy. Będzie jeszcze kilka niespodzianek, które niebawem będziemy odkrywać.

W tym roku zobaczymy film „October Baby”

W tym roku konferencje głoszą Anna i Roman Wojciechowscy ze wspólnoty Emmanuel w Szczecinie

W ramach spotkania zapewniamy posiłki: w środę (kolacja) w czwartek (3), w piątek (3), sobotę (3) i niedzielę (śniadanie). Bardzo skromne, ale głodny nie będziesz :).

Całość kosztuje 60 zł i ani grosza więcej. Wpłaty można dokonać na miejscu w recepcji spotkania.

Obowiązkowo NAMIOT, KARIMATĘ i ŚPIWÓR, kubek i sztućce. Przyda się też Pismo św.

Najlepiej wyślij zgłoszenie z naszej strony. Nie jest to obowiązkowe, ale znacznie ułatwi nam przygotowanie Spotkania. Jeśli zapomnisz wysłać zgłoszenia – nie martw się, możesz się zapisać na Spotkanie w recepcji. Pytaj także o wyjazd swoich duszpasterzy

Na pewno wielu duszpasterzy taki wyjazd organizuje. Pytaj o to swoich duszpasterzy. Postaraj się ich namówić do zorganizowania takiego wyjazdu.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: