Fotowoltaika w Gronówku

Na terenie gminy Lipno powstanie kolejna farma fotowoltaiczna. Tym razem w Gronówku.

Jak można wyczytać na stronie Urzędu Gminy w Lipnie, wójt Jacek Karmiński wydał Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji polegającej na umieszczeniu instalacji paneli słonecznych na terenie Gronówka. To już druga taka inwestycja na terenie gminy. Tym razem inwestorem jest Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o. Jan Wieczorek, co ciekawe adres firmy jest dokładnie taki sam jak firmy Bonwid (która chce postawić turbiny wiatraczane na terenie naszej gminy), czyli ul. Czechowa 14 w Poznaniu.

Pierwsza instalacja ogniw fotowoltaicznych, dzięki którym produkowana zostanie energia elektryczna mieścić się będzie w Smyczynie. Tam inwestorem jest  Firma T&T PROENERGY Sp. z o.o. z Leszna.

miejsce gdzie usytuowana będzie farma fotowoltaiczna

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: