Dzień Ziemi w Goniembicach

W poniedziałek 22 kwietnia br uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniembicach oraz przedszkolacy z oddziału przedszkolnego w Goniembicach obchodziły Dzień Ziemi.

Impreza przygotowana przez nauczycielkę przyrody, Panią Zofię Pokrywka przebiegała w trzech etapach. Na początku uczniowie przedstawili scenki tematyczne, piosenki oraz wiersze o tematyce ekologicznej, później dzieci z klas I- III i IV – VI bawiły się podczas quizów ekologicznych, a na zakończenie wszyscy posadzili kwiaty w korytkach
przed szkołą.  Zarówno przedszkolacy jak i uczniowie naszej szkoły utrwalili swoją wiedzę z dziedziny ekologii i segregacji odpadów, co będzie owocowało konkretnymi zachowaniami w dziedzinie ochrony środowiska.
W dniu dzisiejszym, czyli 23 kwietnia klasy I – III wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez Panią Joannę Spychaj – Skopińską z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Tematem warsztatów było zagadnienie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Dzieci poznały drogę, którą przebywa woda z naszych domów do oczyszczalni ścieków oraz z oczyszczalni ścieków do kranu w naszym domu.
Myślę że takie „praktyczne” lekcje pozostawią w dzieciach niezbędną wiedzę, którą wykorzystają w swoim przyszłym życiu.

foto. Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: