Dzień Papieski w Goniembicach

W parafii Goniembice dzieci ze Szkolnego Koła „Caritas” przedstawiły w szkole montaż słowno – muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II.

Choć wiele dzieci Polska ma
I wielu mężów stanu,
To tylko jeden spośród nich
Trafił do Watykanu
I wówczas z Jego drżących ust
Bóg usłyszał: „Totus Tuus”!

I przeleciała wieść przez świat
I wszystkich zadziwiła,
Że Ojcem Świętym jest nasz brat
Kardynał Karol Wojtyła
I dzwonił watykański dzwon
Polak na Piotra tron!

foto: Katarzyna Stachowiak

W tym roku obchodziliśmy już XIII Dzień Papieski. Wspominaliśmy postać wielkiego Polaka -Jana Pawła II. W parafii Goniembice już w piątek dzieci ze Szkolnego Koła „Caritas” przedstawiły w szkole montaż słowno – muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. W sobotę i niedzielę sprzedawano kremówki papieskie, a przed sumą ,w niedzielę o godzinie 11.00 członkowie Szkolnego Kola „Caritas” wspominali osobę Jana Pawla II w programie artystycznym. Mimo, że kremówek zabrakło dla wszystkich, to dziękujemy tym, którzy wsparli działalność „Caritas”. W naszej parafii wiele osób na co dzień korzysta ze środków „Caritas”. Sześcioro dzieci objętych jest stałym programem wsparcia „Skrzydła na co dzień”, podczas wakacji wyjeżdżamy na wycieczkę korzystając z dofinansowania „Caritas-wakacje”, a pod koniec sierpnia 30 uczniów otrzymało plecaki z wyposażeniem w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów. Poza tym przez cały rok korzystamy ze wsparcia „Caritas” w ramach banku żywności, z którego  korzysta ponad 150 osób z naszej parafii. Dlatego warto wspierać różne akcje, ponieważ wiemy na co przeznaczane są fundusze ze zbiórek. Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie, a przede wszystkim za to, że nauczanie Jana Pawła II nosimy w swoich sercach pomagając drugiemu człowiekowi.

Katarzyna Stachowiak – opiekun Szkolnego Kola „Caritas” w Goniembicach

Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak
Foto: Katarzyna Stachowiak

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: