Dziękczynienie za plony w Goniembicach

W niedzielę 18 sierpnia w  kościele św. Mikołaja w Goniembicach na Mszy św. o godzinie 11.00 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony.

Zarówno rolnicy, jak i wszyscy ci, którzy z pracy rolników korzystają, jedząc chleb i inne płody rolne, dziękowali Panu Bogu za to, że nie musimy chodzić głodni. Ważnym jest, abyśmy pamiętali, że wszystko co posiadamy otrzymujemy przez hojności Boga  i dlatego należy dziękować za każdy rok zbiorów i życia. Delegacje z Klonówca, Żakowa, Gronówka, Goniembic i Wyciążkowa przyniosły symboliczne wieńce, aby w sposób widoczny podziękować za tegoroczne plony. Największym jednak darem jest nieustanna nasza modlitwa i dlatego za każdą wioskę odbędzie się osobna Msza dziękczynna za wszystkich mieszkańców i w ich osobistych intencjach. (Katarzyna Stachowiak)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: