Dyrektor nie posłuchał Karmińskiego

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska nie posłuchał Karmińskiego.

10 stycznia z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wysłano do Urzędu w Lipnie pismo w sprawie złożonego zażalenia wówczas pełniącego obowiązki Jacka Karmińskiego na decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu.

W październiku na portalu gminalipno.pl informowałem o Decyzji RDOŚ w Poznaniu ws. lokalizacji na budowę elektrowni wiatrowych na terenie gminy Lipno. Wydana Decyzja dopuszcza pobudowanie 18 turbin na terenie Targowiska, Górki Duchownej, Lipna, Żakowa, Ratowic, Koronowa i Goniembic.

przeczytaj: Budowa elektrowni wiatrowych w gminie ciąg dalszy

W odpowiedzi na Decyzję RDOŚ, Jacek Karmiński natychmiast złożył zażalenie na wydaną Decyzję, gdyż ta, jak pisał, nie uwzględniała wyników referendum ws. budowy turbin wiatraczanych.

przeczytaj: Karmiński składa zażalenie na wiatraki

Dziś znamy już odpowiedz Generalnego Dyrektora. Nie dopuszcza on zażalenia złożonego przez wójta Karmińskiego.

Decyzja środowiskowa została wydana na prośbę inwestora chcącego wybudować farmę wiatraczaną na terenie gminy. W obecnej chwili zezwala ona na pobudowanie 18 turbin na terenie gminy Lipno.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

3 komentarze

 1. Do wójta Karmińskiego

  Czyli co wiatraki będą?
  Przecież referendum mówiło wiatrakom NIE!
  To przewodniczący mówił, że może kilka, że problem tkwi w odległości od zabudowań!
  Panie wójcie mieszkańcy po drugiej stronie piątki proszą o jakąś komunikację żeby dostać się do Lipna czy do Leszna a nie żeby stawiać tam wiatraki!!!

  Odpowiedz
 2. lol

  wiatrakom mowimy tak , zreszta w wilkowicach i lipnie ich nie bedzie wiec mam to gdzies – ja chce ulice przejezdne w koncu!!!

  Odpowiedz
 3. antyKlecha

  już widzę wysokie smukłe wiatraki,ich błyszczące śmigła…tabory wyprowadzających się ze Smyczyny sponsorów Boskiego Alvaro…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: