Dożynki w Klonówcu

Dożynki w Klonówcu rozpoczęły tegoroczny sezon dożynek w Gminie Lipno.

Dożynki rozpoczęły się 17 sierpnia o godzinie 16 na boisku sportowym w Klonówcu. Chleb dożynkowy nieśli starostowie dożynek pani Barbara Prałat i pan Sławomir Radoń. Po błogosławieństwie proboszcza mieszkańcom kilka słów przekazał Wójt Jacek Karmiński, który podziękował rolnikom za ich pracę i życzył mieszkańcom dobrej zabawy.
Starostowie dożynek oraz wójt podzielili się chlebem z mieszkańcami Klonówca. Na dożynkach atrakcji nie zabrakło. Przy kawie, słodkim poczęstunku przygotowanym przez mieszkanki Klonówca i grillowanej kiełbasce miło mijał czas. Jedną z atrakcji dożynek był występ dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych przygotowane były konkurencje m. in. toczenie balota, rzut widłami do tarczy, rzut workiem ze słomą, itp. Nagrodą główną bogatej loterii fantowej była mikrofalówka firmy Amica, która trafiła w ręce Agnieszki i Krzysztofa Jakubowskich z Klonówca.

Od godziny 19.00 do 1.00 wszyscy bawili się wraz z „Duetem Power” na zabawie tanecznej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa będzie równie udana. Tradycyjne dziękczynienie za plony w naszym parafialnym kościele odbyło się w niedzielę 18 sierpnia na Mszy Św. o godzinie 11, podczas której złożono wieńce żniwne na ręce proboszcza Konrada Olejnika. Tegoroczny wieniec dożynkowy wsi Klonówiec wykonany został przez panią Krystynę Kowalską.

foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń
foto: Paulina Radoń

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: