Doprowadzą cmentarz do ładu

Cmentarz ewangelicki w Wilkowicach nareszcie zmienia swoje oblicze. Od kilku tygodni trwa tam wykaszanie porastającej go roślinności.

materiał elka.pl

radio_elka_logo

Prawdopodobnie w przyszłym roku jego teren zostanie ogrodzony. – Chcemy, żeby to miejsce godnie wyglądało – mówi Jacek Karmiński, wójt gminy Lipno.

W historię Wilkowic silnie wpisali się żyjący tam przez dziesięciolecia niemieccy ewangelicy. Obecnie nie ma już we wsi społeczności protestanckiej. Pozostał po niej między innymi cmentarz znajdujący się w pobliżu placu, gdzie corocznie odbywa się festiwal starych ciągników. Miejsce spoczynku od lat nie prezentuje się godnie. Porosła je gęsta roślinność. Nie brakowało też kompromitujących śladów obecności człowieka jak puszki po piwie czy porozbijane butelki. W ostatnich tygodniach sytuacja cmentarza zaczęła się poprawiać. Sprawą zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami zajęli się włodarze gminy Lipno. – Zaczęliśmy wycinać tam chwasty, odrosty krzewów i wykaszać trawę – mówi wójt Jacek Karmiński. – Pracy jest sporo ponieważ cmentarz był zaniedbany przez wiele lat. Porządkowanie ciągle jeszcze trwa. Najważniejsze zadanie jakie stoi teraz przed nami to wycinka drzew. Kilkanaście z nich znajduje się w fatalnym stanie, są połamane i wyschnięte. One wręcz zagrażają osobom, które tam przebywają. W tej kwestii trwa procedura administracyjna ponieważ wycinka drzew możliwa jest dopiero po uzyskaniu stosownej zgody – dodaje.

Po zakończeniu prac porządkowych cmentarz ewangelicki w Wilkowicach ma zostać ogrodzony. (jag)

foto: gminalipno.pl

photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl
photo by gminalipno.pl

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

  1. mojawina

    Pan katolik jest za ewangelikami może w końcu zajmie się sprawami mieszkańcami Wilkowic. Brawo Panie Wójcie i nasz szanowny katolik Pan Nowak. Jak to w elce mówiono Panie Nowak……………….

    Odpowiedz
  2. antyKlecha

    zastanawia minie czy za „mojawina” chowa się 0,25inteligent Adminy czy może mój łysy ulubieniec megaloman….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: