materiał rowerowe-leszno.pl

Ponad 150 rowerzystów wzięło udział w rajdzie wokół Gminy Lipno organizowanym już po raz trzeci przez klub LUKS Orzeł Lipno – imprezie pod naszym patronatem.

77 uczestników wyruszyli spod Urzędu Gminy w Lipnie by przejechać i „zebrać” kolejnych rowerzystów – z takich miejscowości jak: Mórkowo, Wilkowice, Gronówko, Wyciążkowo, Goniembice, Koronowo, Sulejewo, Górka Duchowna, Radomicko, Smyczyna – by zakończyć 30 kilometrową trasę w parku w Lipnie, gdzie dla każdego uczestnika zapewniono ciepły posiłek, smaczne ciasto  oraz gorące napoje.

Najstarszą uczestniczką okazała się 75-letnia Pani Kamieniarz, natomiast najmłodszym, który przejechał trasę samodzielnie był 5-letni Maciej. Najdłuższą drogę na rajd pokonał mieszkaniec Góry Śląskiej. Wśród uczestników nie zabrakło p.o. wójta Gminy Lipno, przedstawicieli Rady Gminy oraz sołtysów. Dodajmy że całą podróż urozmaicał Zenon Wolnik w ciekawości o miejscowościach przez które przebiegał rajd.

Impreza odbyła się w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka, na której można było spróbować pyry z gzikiem” oraz wziąć udział w grach i zabawach.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: