7 sierpnia Regionalna Izba Obrachunkowa przekazała p.o. wójta Jackowi Karmińskiemu Wystąpienia pokontrolne.Wg RIO wynika, że Gmina niesłusznie wypłacała wójtowi Homskiemu dodatek stażowy w wysokości 20%. Kontrola wykazała iż Homski  nie przedstawił dokumnetów potwierdzających jego zatrudnienie przez okres 20 lat, a za taki staż pracy miał wypłacany dodatek. Udokumentowane jest jedynie 13 letni staż pracy i 5 dni. Co zaś do pozostałego okresu wg kontrolujących istnieją jedynie ręczne zapiski o treści

lata pracy Pana H.(…) podane przez Pana H.(…) 02.09.1985-30.04.2008, 01.05.2008-06.09.2010.

Kontrolujący wskazują, że brak udokumentowania co najmniej 20 letniego stażu pracy uprawniającego do 20% dodatku do wynagrodzenia za wysługę lat stanowi naruszenie prawa art.38 o pracownikach samorządowych.

Za okres od grudnia 2010 do 31 stycznia 2012 zawyżono wypłacone wynagrodzenie na kwotę 4845,45zł.

Wg uzyskanych informacji z UG Lipno, magistrat zaniechał w chwili obecnej wypłaty 20% dodatku stażowego do wynagrodzenia wójta. Zamierzają również wysłać pismo do Mariusza H. w celu udokumentowania przebiegu zatrudnienia w brakującym okresie. Od odpowiedzi zależą kolejne działania lipińskich urzędników.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

4 komentarze

 1. aTomek

  ciekawe co jeszcze wyjdzie??Koleś jest tak beznadziejny że do 20 nie potrafi zliczyć i on miał czelność pouczać poprzednika,bredzić o oszczędnościach jak on matematykę opanował na poziomie 1 klasy podstawowej i to chyba z ledwością!!!!
  Pytam się kto go wybrał-jakiego układu miał bronić. Penie przewodniczący dalej ma pan zamiar reprezentować co raz bardziej skompromitowany i żałosny układ i brnąć w ten mało zabawny cyrk?? Zróbcie coś dla gminy złóżcie mandaty i nie startujcie już w wyborach bo bardziej obrzydzić się życia politycznego w naszej Gminie już się chyba bardziej nie da!!!!!

  Odpowiedz
 2. Niedbalstwo

  Szanowni Państwo zanim zaczniecie opluwać to trochę pokory. Wszystkie dokumenty przygotowywała sekretarz Drost .Jeżeli brak jest udokumentowanego czasu pracy , to ta pani nie dopełniła swoich obowiązków Pozdrawiam Admin

  Odpowiedz
 3. mieszkaniec

  a gdzie byli urzędnicy odpowiedzialni za naliczanie wynagrodzenia i ustalenie dodatku stażowego, dlaczego pozwolili na dodatek w wysokości 20%?

  Odpowiedz
 4. antek

  Do Admina.To P.sekretarz napisała w podaniu o prace ze P.Homski ma dwadziescia lat stazu.Wes sie chłopie z Żakowa zastanow co piszesz.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany