CrossDuathlon w Smyczynie

I CrossDuathlon w Smyczynie. W sobotę 20 kwietnia w Smyczynie odbędzie się maraton biegowo-rowerowy. To nowy terminy wyznaczony przez organizatorów. Wcześniej pogoda uniemożliwiła starty.

Zawodnicy biec będą na dystansie 3 km,  by później włożyć kask i przejechać rowerem 17 km dystans. Trasa wiedzie po duktach lasów w Błotkowie. Po ukończeniu trasy rowerowej startujący znów pobiegną, tym razem odcinek 1,5 kilometrowy.

Organizatorem zawodów jest Orzeł Lipno sekcja MTB. Robert Konieczny zapewnia, że „Zawody odbędą się na 100% bez względu na warunki atmosferyczne. Jedyna zmiana jaką dokonaliśmy polega na tym, że zrezygnowano z kat. Junior a w kat. kobiet będzie tylko jedna kategoria. Reszta tj m1, m2 i m3 bez zmian. W związku z tym otwarcie biura zawodów o godz. 10.00

Dla kategorii Junior (14-17 lat) wyznaczono odpowiednio 1,5 bieg przełajowy oraz 8,5 km jazdę rowerem MTB.

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom, natomiast osoby z czołowych miejsc w kategoriach dla otrzymają medale. Ponadto dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN K/M przygotowano puchar LUKS ORZEŁ i GOK LIPNO.

Ceremonia rozdania nagród przewidywana jest na godzinę 13.30

CROSS_orzel lipno

Crossduathlon rozgrywany jest na terenach przełajowych – rowery górskie.
Duathlon składa się z dwóch najczęściej organizowanych w Polsce dyscyplin sportowych (biegu i kolarstwa), jest łatwy i tani do uprawiania. W ostatnich czasach coraz modniejsze staje się uprawianie sportu. W duathlonie mogą startować zarówno amatorzy chcący sobie coś udowodnić, jak i wyczynowi sportowcy (kolarze, biegacze, triathloniści).
Na świecie duathlon jest bardzo popularną i widowiskową dyscypliną sportową.

materiał: rowerowe-leszno, MTB Orzeł Lipno

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany