Były wójt choruje, rozprawy nie będzie

Już po raz drugi odwołana została rozprawa rozpoczynająca proces byłego wójta Lipna Mariusza H. i jego zastępcy Grzegorza Sz. Powód ten sam – choroba jednego z oskarżonych.

materiał leszno24.pl

Proces włodarzy Lipna miał ruszyć już w październiku. Został przełożony na grudzień z powodu zwolnienia lekarskiego dostarczonego przez jednego z okarżonych. Sprawa miała ruszyć dziś o godz. 10. Znów została odwołana z powodu choroby Mariusza H.

Mariusz H. i Grzegorz Sz. zostali zatrzymani w lutym tego roku pod zarzutem popełnienia szeregu przestępstw, w tym m.in. korupcji, przekroczenia uprawnień i uporczywego nękania innych osób. W areszcie spędzili 2 miesiące. Po opuszczeniu go nie wrócili na zajmowane wcześniej stanowiska. Mariusz H. stracił urząd, bo został w międzyczasie skazany za fałszowanie dokumentów.

foto: leszno24.pl

Dziś w Sądzie Rejonowym w Lesznie mieliśmy poznać akt oskarżenia przeciw wójtom. Reszta procesu jest utajniona. Dziś zeznawać mieli m.in. pełniący obowiązki wójta Lipna Jacek Karmiński, sekretarz Anna Drost, dyrektor szkoły w Lipnie Ewa Rosolska oraz starosta Krzsztof Benedykt Piwoński.

lm, Fot. L. MATUSZEWSKA

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

8 komentarzy

 1. xxx

  Do Bacy-liczba mnoga?To obaj chorują?Pierwsze słyszę,że to duet chorobowy?Jesteś chyba „przy korycie”,że masz takie wiadomości.

  Odpowiedz
  • Baca

   Gdzie masz napisane, że obaj jednocześnie chorują??? xxx Pomyśl troche jak chcesz zaszaleć. Jak Twoja cała Rodzina (liczba mnoga) robi potrzebę w toalecie to też mówisz, że załatwiacie się wszyscy razem???

   Jak tak!!! No to wyrazy współczucia 🙂 PAJACU.

   Odpowiedz
 2. do ...

  Do Bacy-pierwszy komentarz,jeśli nie jest dla ciebie zrozumiały-to znaczy,że nie wiesz co piszesz,więc pora do wieczorówki.A może jesteś starym komuchem,który przez WY(l.mn.) zwraca się do danej osoby(l.poj.).W 2. kom.nie bardzo wiem o co chodzi,pomylone z poplątanym,ale twój podpis”PAJACU” wszystko wyjaśnia.

  Odpowiedz
 3. BACA

  Hmmm, Twoje działanie bardzo przypomina mi działanie Homskiego i Szulczyka! Odpowiadasz pytaniem na moje pytania i próbujesz wszystko odwrócić na Twoją stronę. No muszę Ci powiedzieć, że nie daleko spada jabłko od jabloni :-)))))) Technika dobra, ale w Gminie Lipno już bardzo stara i mało skuteczna! No tylko Fedyk jeszcze ją stosuje, ale już nie długo 🙂 (mam nadzieje)A poza tym daj sobie spokoj z komentarzami bo i tak już ” nie cofniesz kijem Wisły „.

  Pewnie nie wiesz o co mi chodzi, ale to i tak na nic Ci sie nie przyda. Ważne, że wiedzą Ci co powinni 🙂

  Odpowiedz
 4. lisek

  tak z ciekawości tylko, Baca – ty rozumiesz co się do Ciebie pisze? weź się może za wypas swoich łowieczek skoro taki z Ciebie baca i nie rób awantur. Robisz złą reputację tej stronie

  Odpowiedz
 5. do Nowaka

  Dlaczego nie zamieścił pan mojego ostatniego wczorajszego kom. do Bacy?Czyżby zdanie o 11.000,- było niewygodne,bo mówiło prawdę.Czego pan się boi?Prawdy?O WAS?Łatwo manipulować kłamstwami na granicy prawdy,część ludzi na to się nabierze,a takie informacje podawane w postaci kom.-waszych-po wielokrotnym przeczytaniu mogą zdawać się prawdą.WASZA manipulacja przez wielu jest prawidłowo odczytana,ale niewielu chce zniżyć się do WASZEGO poziomu i prowadzić taką dyskusję jak ja z Bacą.Poziom sięga dna,ale mogą i na tym poziomie popisać.

  Odpowiedz
 6. BACA

  Nie będę się napinać jak co niektórzy i dam sobie spokój z komentarzami, w koncu musi być ktoś mądrzejszy. A Ty niby po Prawie, ale pustak jak bęben Rolling Stones.

  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: