Materiał pochodzi ze strony Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Budują nowe chodniki

Budują nowe chodnikiŻakowo, Lipno, Targowisko, Święciechowa – w tych miejscowościach aktualnie budowane są nowe chodniki. Wkrótce prace zostaną podjęte w Wilkowicach i Długiem Starem.

Mimo że zbliża się koniec roku i pieniędzy na inwestycje zostało już niewiele, władze powiatu pamiętają o mieszkańcach wsi i budują kolejne odcinki nowych, funkcjonalnych chodników. Ich długości są różne – najważniejsze jest jednak to, że każdy kolejny odcinek to krok w kierunku bezpieczeństwa i komfortu dla pieszych.
I tak chodnik wkrótce powstanie w miejscowości Długie Stare. Wykonawca został już wybrany i lada dzień rozpocznie inwestycję. Natomiast dzisiaj (26.10.2012 r.) mija termin składania ofert na wymianę krawężnika w Wilkowicach.
W trakcie jest też realizacja większych zdań. – Na długości około 250 metrów została ułożona nawierzchnia na drodze Zaborówiec-Brenno. Teraz wykonawca będzie przystępował do budowy chodnika – informuje Jan Król, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Podobnie jest w Święciechowie na ulicy Wschowskiej, która jest coraz bardziej bezpieczna dzięki budowie nowej warstwy ścieralnej oraz chodnika. Cały czas trwają roboty drogowe w Boszkowie i – zgodnie z zapewnieniem wykonawcy – zostaną zakończone w planowanym terminie, czyli 30 października.
Przypomnijmy, że najwięcej pieniędzy w tym roku zostało przeznaczonych na dwa zadania: przeszło 5 mln zł pochłonęła przebudowa drogi z Kłody przez Moraczewo do granicy powiatu leszczyńskiego, a prawie 3,5 mln zł równie gruntowna przebudowa drogi z Ujazdowa przez Boszkowo do granicy z powiatem wolsztyńskim. Pieniądze na te inwestycje pochodziły z różnych źródeł – nie tylko z budżetu powiatu, ale też z dotacji unijnej i wkładu własnego gmin.

Tekst: Kinga Zydorowicz

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany