Betlejemskie światło w Wilkowicach

W niedzielę 22 grudnia do kościoła w Wilkowicach przyniesione zostanie światło z Betlejem. Wszystko to dzięki drużynie Harcerskiej z Wilkowic.

18 Leszczyńska Drużyna Harcerska „Włóczęgi” spotykająca się w Wilkowicach, postanowiła przedstawić się mieszkańcom wsi w nietypowy sposób. Przyniosą ogień prosto z Betlejem. Każdy, kto przyniesie swój lampion, znicz, świece, będzie mógł zabrać to światło do domu lub też podzielić się nim dalej. Msza o godz. 10.00.

Inicjatywa przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się ok. 20 lat temu dzięki austriackim mediom. W czasie wędrówki płomień niesiony przez harcerzy w lampionach trafia do rodzin, szkół,urzędów, kościołów, szpitali, domów dziecka jako symbol pokoju, miłości i braterstwa.

kliknij na zdjęcie i zobacz film

“Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw”. /Mk 4, 21-25/

Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.

Człowiek nie jest istotą idealną, popełnia błędy. Czasem tkwi w nich zbyt długo… Właśnie dlatego, na czas Adwentu podejmujemy wyzwanie walki z najciemniejszymi zakamarkami naszego JA. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru. Ten krok może postawić każdy, a razem dojdziemy dalej! /materiał http://www.swiatlo.zhp.pl/

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany