Naprawili przed terminem

Od wczesnych godzin porannych nie mieli wody mieszkańcy posesji położonych w gminie Lipno: w Wilkowicach,Mórkowie,Klonówcu i Karolewku.

radio_elka_logo

materiał elka.pl

Wodociągowcy uporali się z naprawą magistrali. -Woda już płynie, mimo że zapowiedzieliśmy, że prace potrwają do 14.00 – mówi Jacek Schubert z leszczyńskiego MPWiK. Do awarii doszło na przyłączu do magistrali wzdłuż ul. Lipowej w Wilkowicach. Z tego powodu od rana wody nie było w Wilkowicach, Mórkowie, Klonówcu i Karolewku.

-Prace przy usuwaniu były bardzo trudne ze względu na warunki zimowe i zmarznięty grunt – mówi Jacek Schubert – dodatkowym utrudnieniem była nowa ścieżka rowerowa, która przykryła skrzynkę z zasuwami, które trzeba było zamknąć na tym newralgicznym odcinku. Wodociągowcy w komunikacie poinformowali mieszkańców, że wody może nie być do 14.00, jednak jak się okazało udało się usunąć awarię jeszcze przed południem. -Woda płynie – mówi Schubert – myślę, że mieszkańcy po powrocie z pracy nie będą mieli już żadnych problemów. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: