materiał z 08.03.2011. Radio Elka
 

Prokuratura Rejonowa w Lesznie umorzyła postępowanie w sprawie domniemanych nieprawidłowości podczas budowy sal wiejskich w gminie Lipno. Nie stwierdzono, by ówczesny wójt Janusz Chodorowski dopuścił się uchybień – mówi prokurator Michał Smętkowski. Inną sprawą jest kwestia niezgodności budowy z projektem – tym zajmie się policja.

Sprawą budowy sal wiejskich w gminie Lipno prokuratura zajęła się po doniesieniu ówczesnego radnego, obecnie wójta Mariusza Homskiego. Powiadomił on organy ścigania o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez wójta Janusza Chodorowskiego. Chodziło o budowę sal w Goniembicach i Klonówcu. Jak mówił wówczas Radiu Elka Homski według jego informacji przetarg był „ustawiony”, czyli promował jednego wykonawcę. Radny uważał też, że standard wykonania sal odbiegał od projektu budowlanego. Wójt Janusz Chodorowski zaprzeczał oskarżeniom i utrzymywał, że doniesienie ma związek z wyborami samorządowymi. Tak czy inaczej wybory przegrał, jednak prokurator uznał, że w sprawie sal jest niewinny.
Postępowanie umorzono – mówi prokurator Smętkowski – nie stwierdzono przestępstwa, czyli niedopełnienia obowiązków przez wójta. Prokuratura ma jednak podejrzenie, że doszło do nieprawidłowości podczas realizacji inwestycji, polegających na niezgodności wykonania z projektem. To jednak nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem, tak więc po umorzeniu dokumentację przekazano policji, która może wystąpić o ukaranie odpowiedzialnych za to osób. Postanowienie prokuratury jest prawomocne. (jad)

a wcześniej pan Homski mówił kliknij

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty