2 Sesje Rady Gminy w czerwcu

Aż dwie Sesje Rady Gminy odbędą się w tym miesiącu. Sesje odbędą się tydzień po tygodniu.

Radni Gminy na Sesji 21 czerwca obradować mają nad 10 punktami. Istotnym zagadnieniem jest zmiana budżetu gminy, a dokładnie zabezpieczenie środków na realizację Projektów w Goniembicach i Wilkowicach.

W Goniembicach sołtys wraz grupą mieszkańców złożyli projekt do Urzędu Marszałkowskiego na budowę boiska do koszykówki tzw. streetball. W Wilkowicach, sołtys i mieszkańcy chcą wzbogacić szlak rowerowy poprzez m.in pobudowanie pawilonu, wraz z częścią rekreacyjną. Oba projekty zostały wysoko zaopiniowane w Urzędzie Marszałkowskim, z którego otrzymają znaczne dofinansowanie.

Rada Gminyna planowanej Sesji ma podjąć uchwałę o zmianie w budżecie. Chodzi m.in. p zabezpieczenie środków finansowych na realizację wspomnianych inwestycji. Do tej pory radni głosując na Sesjach ws. wymienionych projektów, podejmowali decyzję jednomyślnie. Jak będzie teraz? Miejmy nadzieję, że nic się nie zmieni. Martwi mnie jedynie frekwencja, która ostatnio nie dopisuje. Poprzednia sesja odbyła się z opóźnieniem, gdyż nie było quorum. Dopiero po 15 minutach przybył Przewodniczący Rady i Sesję rozpoczęto. Jeśli nie będzie na Sesji ośmiu radnych, rajcy nie będą mogli głosować. Oby było inaczej.

sesja-mala-obecnosc