Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Lipnie ustalili, kto dokonał kradzieży w jednym z zakładów na terenie gminy. To 19-latek, mieszkaniec tej samej gminy, który miał już wcześniej konflikt z prawem.

materiał leszno24.pl

Do kradzieży doszło w drugim tygodniu lipca. Z jednego z zakładów tapicerskich na terenie gminy Lipno zniknął materiał ogniotrwały o wartości 900 złotych oraz pistolet tapicerski tzw. sztyfciarka o wartości 300 złotych – mówi Dawid Marciniak, rzecznik policji w Lesznie.

– Sprawą zajęli się policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Wszczęto postępowanie. Po kilku dniach pracy dzielnicowi z Lipna ustalili, kto stoi za kradzieżą. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec gminy, który już wcześniej miał konflikt z prawem. Skradzione rzeczy mężczyzna próbował sprzedać. Bezskutecznie. Sztyfciarka przepadła, jednak znaczną część skradzionego płótna odzyskano – dodaje rzecznik.

Młodemu mężczyźnie, który przyznał się do winy, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.