1 lutego Proces wójtów

Na 1 lutego Sąd Wydziału Karnego wyznaczył termin rozprawy byłych włodarzy gminy Lipno.

Sąd odroczył rozprawę ze względu na chorobę jednego z oskarżonych. Sędzia Zygmunt Przytulski powiedział, że jeżeli sytuacja się powtórzy, sąd może powołać biegłego, który oceni stan zdrowia oskarżonego.

Do tej pory 2-krotnie nie udało się rozpocząć procesu. Każdorazowo termin przekładany był z powodu choroby któregoś z oskarżonych. Pierwsze posiedzenie miało odbyć się 23 października 2012r.

Być może teraz poznamy zarzuty jakie prokuratura postawiła obu oskarżonym wójtom, tj. Mariuszowi H. i Grzegorzowi Sz.

Sam proces będzie utajniony. Leszczyński sąd jeszcze przed rozpoczęciem postępowania zdecydował o jego utajnieniu; powodem miało być zabezpieczenie interesu prawnego osób pokrzywdzonych. Publiczność jednak będzie miała  możliwość zapoznać się z zarzutami stawianymi byłym włodarzom przez prokuraturę. Wiadomo, że są wśród nich oskarżenia o korupcję, przekroczenie uprawnień, nakłanianie do składania fałszywych zeznań i stalking, czyli uporczywe nękanie innych osób.

Mariusz H. i Grzegorz Sz. nie pełnią już żadnej funkcji w gminie Lipno. Stało się to po uprawomocnieniu wyroku dla Mariusza H. będącego wójtem. Chodzi o składanie fałszywych podpisów.

15 stycznia 2013r. w innej sprawie, dotyczącej wycinki drzew w parku bez zezwolnia, sędzia wydziału karnego również uznał Mariusza H. zarzucanych mu czynów wymierzając mu m.in. karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Ten wyrok, nie jest prawomocny.

3 komentarze

1. kolo

strasznie chorowici sie zrobili po oddaniu władzy…ciekawe jak długo mozna sie tak bawic w ciociubabke z sądem?

2. antyKlecha

abc vel OSKARŻONY SZ. mam nadzieje że jutro nie nawalisz i będziesz gdzie masz być,zachowasz się jak na faceta przystało a nie na cykora,miękkie jajo i będziesz taki mądry jak byłeś przy władzy i pisząc swoje paszkwile to do sądów to udzielając się na tym forum.Homiś pewnie się pojawi i znowu będzie płakał że chciał dobrze nieboraczek…Nie pozdrawiam i do zobaczenia jutro!!